DERNEK GECESİ

Kayabeyi kaz gecesinde siyasete hayır dediKayabeyi kaz gecesinde siyasete hayır dedi Ardahan ili Çıldır İlçesi Kayabeyi Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği kaz gecesinde Kazlar afiyetle yenilirken, siyasilerin boy göstermesine izin verilmediği ve hemşehri kimliğinin önde tutulduğu örnek gecede Kayabeyliler harika bir ge

Ardahan ili Çıldır İlçesi Kayabeyi Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği kaz gecesinde Kazlar afiyetle yenilirken, siyasilerin boy göstermesine izin verilmediği ve hemşehri kimliğinin önde tutulduğu örnek gecede Kayabeyliler harika bir gece yaptılar.

            7 Şubat 2009 Cumartesi günü Esenyurt Seranomi Düğün Sarayı’nda Şah eşliğin de başlayıp, slâyt gösterisiyle bütün köylüleri ve konukları duygulandırdı.

            Geceye Siyasi parti temsilcileri, dernek başkan ve yöneticileri, işadamları ve bin kişiye yakın Kars Ardahan Iğdır ve Kayabeyli köylüleri katıldı.

Esenyurt Seramoni Düğün Salonu

            Kayabeyi Köyü Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Sait Ağdaş, hemşehriciliğin önemine değinirken derneğin daha fazla etkinlik yapması için üyelerin derneğe üye olup, destek sunmasını istedi.

            Daha sonra mikrofona gelen Gazeteci Mustafa Küpeli; Kayabeyi Köyü Aşık Şenlik’in geleneğini yaşatarak dik durmuş, gecesini 100 bilete karşılık kullandırmamış. Siyasilerin fink atmasına müsaade etmemiştir. Bize de bu yakışırdı diyen Küpeli, bana göre Kayabeyi Köyü örnek bir davranış sergiledi. Bazı Hemşehri dernekleri 100 biletle gecelerinde bazı siyasetçilerin faaliyet raporlarını okunmasına fırsat veriyorlar. Bu yüzden derneğe siyaset bulaştırılıyor. Bundan dolayı dernek üyeleri derneklerinden uzaklaşıyorlar. Hemşehriciliğimiz zedeleniyor, insanlar küsüyor, deneklerimizin içi boşalıyor. İşte Kayabeyi Köyü örnek bir davranış sergilemiştir. Dik durmuştur. Gecesini kimseye kullandırmamıştır.  Köyüne sahip çıkmıştır. Diğer hemşehri dernekleri örnek almalıdır dedi.  

            Gecenin sunuculuğunu ustaca yapan Hakim Kala-Ferhat Polat yörenin esperileriyle geceye renk kattılar.

Gecede Aynı köylü olan Ardahan Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'ın mesajı okunurken büyük bir alkış aldı.

Gece de kendi köylülerinin mutfağında , Beyaz usta' nın elleriyle pişirilen kazların lezzeti doyumsuzdu.

            Sadece sponsor Kaya Mobilyanın sahibi Nevzat Kaya ve birkaç kişi göcenin önemine değinen birer konuşma yaptılar.

            Daha sonra sponsorlara ve bağışta bulunanlara plaketler verildi. Eğlence de doruğa çıktı.

###Kayabeyli sanatçılar halay çektirdi

            Yemen CAFE'den gurup TURAP türkülerle heyecan katıp herkese hallay çektirdi. Daha  sonra  sahne alan Kazim Polat, Yılmaz Hallaç ve köylülerinin eniştesi olan Türk Halk Müziği sanatçısı Murat Türkyılmaz Kayabeyi köyünde olduğu için yöresel türküler güzel bir gece yarattıkları için köylüleri tarafından alkışlandılar.

###Ozanlarımız Şenlik Baba dedi.

            Gecede sahne alan VATAN TV kurucusu Ozan Yener Yılmazoğlu ve Yöremizin güçlü ozanı Bayram Denizoğlu türkü ve atışmalarıyla doyumsuz bir gece yaşattılar.Çıldırda Traktör kazası

VİRAJI ALAMAYIP DEVRİLDİÇıldır ilçesi Kaşlıkaya köyünden sinan BULUT adına kayıtlı 65-56 NEWHOLLAND marka traktör Çıldır- Ardahan yolu, Çıldır'a giriş noktasındabuluna  mezarlık mevkiinde virajı alamayıp aşırı buzlanma nedeni ile yan devrildi. Aracta bulunan söför Sinan BULUT yara almadan kazayı atlatırken, aracta maddi hasar meydana geldi.

SAYIN BAY/BAYAN, ÇOK KIYMETLİ DOSTLARIMIZ DERNEĞİMİZİN 10. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE DERNEK YÖNETİM KURULUMUZ  1 MART 2009 PAZAR AKŞAM SAAT: 19 :00 / 23 :00  SAATLARI  ARASINDA ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE  GECE DÜZENLEMESİNİ KARARLAŞTIRMIŞTIR.

 

  BU GECENİN AMACI BAŞTA ÜYELERİMİZİN BİRLİK BERABERLİK VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMALARINI SAĞLAMAK BUNUNLA BİRLİKTE ÇEŞİTLİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE BİR ARAYA GELEMEYEN İNSANLARIMIZI TOPARLAMAK, DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE HASRET GİDERMEK VE ÜLKEMİZİNDE İÇİNDE BULUNDUĞU DÜNYAYI KASIP KAVURAN GLOBAL KRİZİN ETKİLERİNDEN BİR NEBZE DE OLSA UZAKLAŞARAK KENDİ KÜLTÜRÜMÜZ ÇERÇEVESİNDE EĞLENMEK, EN ÖNEMLİSİ DE ZAMANI GELDİKÇE HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞAN GENÇLERİMİZİN BU TÜR FAALİYETLERLE  BİRBİRLERİNİ TANIMA ORTAMLARI SAĞLAMAK, ONLARA CESARET VERMEK VE SORUMLULUKLARINI ARTIRMAK OLACAKTIR.

 

         
ÜLKEMİZİN DEĞİŞİK BÖLGELERİNDEN VE İSTANBUL’DA İKAMET EDEN DOSTLARIMIZIN KATILACAĞI MİSAFİRLERİMİZİN RAHAT VE HUZURLU BİR GECE GEÇİRMELERİ İÇİN DERNEK YÖNETİM KURULUMUZ HİÇ BİR FEDAKARLIKTAN KAÇMADAN BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE ÇOK GÜZEL BİR MEKAN AYARLAMIŞTIR.

 

          
HALKOZANI
YENER YİLMAZOĞLU VE VATAN TV'NİN DE KATILACAĞI VE KENDİ HALKOZANLARIMIZ İLE SANATÇILARIMIZ'IN  HAZIRLADIĞI ÇEŞİTLİ SÜPRİZLERİN OLDUĞU VE BİR NEBZEDE OLSA SİZLERİ DOĞUP BÜYDÜĞÜMÜZ ANA YURDUMUZA GÖTÜRECEK GÖSTERİLERLE  MİSAFİRLERİMİZİN KEYİFLE İZLEYECEĞİ ZENGİN İÇERİKLİ BİR PROGRAM HAZIRLANMIŞTIR.

 

         
BÜTÜN DOSTLARIMIZIN BİRLİKTE OLACAĞI BU GECEYİ ONURLANDIRACAK TÜM ŞAHSİYETLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ BORÇ BİLİRİZ.....
          
        DERNEK YÖNETİM KURULU

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !